Devrek Belediyesi tarafından Muharrem Ayı dolayısıyla Devrek Müftülüğü’nün katkılarıyla aşure programı düzenlendi.

Devrek Belediyesi, her yıl geleneksel olarak düzenlediği aşure dağıtım programını bu yıl da gerçekleştirdi. İlçe Müftülüğü‘nün katkılarıyla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen aşure ikramına vatandaşlar çok büyük ilgi gösterdi.

BAŞKAN SEMERCİ VATANDAŞLARA AŞURE DAĞITTI

6 bin kişiye aşure ikramında bulunulan programda bir konuşma yapan Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, etkinliğe katılan tüm vatandaşlara teşekkür etti. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan günler yaşandığını dile getiren Başkan Semerci, bu tür etkinliklerin birlik ve beraberliğin göstergesi olduğunu dile getirdi. Tüm vatandaşların Muharrem Ayı’nı kutlayan Belediye Başkanı Mustafa Semerci, bu önemli ayın hayırlara vesile olmasını diledi.  Devrek Müftüsü Mahmut Çakır’ın duasının ardından 6 bin kişiye aşure ikramında bulunuldu.  Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci eşi Gönül Semerci’yle birlikte aşure kazanının başına geçerek vatandaşlara aşure ikram etti.

Vatandaşların çok büyük ilgi gösterdiği aşure ikram programına Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, İlçe Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Yıldırım Yörük, Devrek İlçe Müftüsü Mahmut Çakır, Devrek TSO Başkanı Ertan Civak, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Cihan Durdubaş, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile binlerce vatandaş katıldı.