Devrek-Gökçebey arasında bulunan Çukur Mevkii'nde kurulması planlanan Organize Sanayi Bölgesi için Devrek TSO’da istişare toplantısı düzenlendi.

Belediye Başkanımız Mustafa Semerci, Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, Bakacakkadı Belediye Başkanı Sezgin Özdemir, Devrek TSO Başkanı Ertan Civak Devrek TSO'da bir araya gelerek bölgede hayata geçirilmesi planlanan organize sanayi bölgesi için istişare toplantısında konuyu ele aldılar.

Belediye Başkanımız Mustafa Semerci, Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk ve Bakacakkadı Belediye Başkanı Sezgin Özdemir katıldıkları istişare toplantısı ile ilgili yaptıkları ortak basın açıklamasında, ”OSB bölgemizde hayata geçtiğinde işsizliğe ve istihdama çok büyük katkı sağlayacaktır. Buna hepimiz yürekten inanıyoruz. Bunun için de bizler belediye başkanları olarak OSB’nin hayata geçmesi için tüm imkanları seferber edeceğiz” diye konuştular.

Düzenlenen toplantı ile ilgili bilgi veren Devrek TSO Başkanı Ertan Civak ise,” Öncelikle bu davetimize iştirak eden belediye başkanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Devrek ve Gökçebey ilçelerimiz hızla göç vermeye devam etmektedir. İşsizlik oranlarındaki artış istihdamı en önemli sorun haline gelmiştir. Bizler bunun önüne geçmek için belediye başkanlarımızla birlikte istişare toplatışı düzenleyerek istihdamı artırmak ve işsizliğin önüne geçmek için OSB’nin kurulması için kollarımızı sıvamış durumdayız. Geçtiğimiz hafta Zonguldak Milletvekilimiz Özcan Ulupınar ve belediye başkanlarımızla birlikte Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Faruk Özlü’yü makamında ziyaret ederek konuyu aktardık. Sayın Bakanımız OSB’nin hayata geçirilmesi için gerekli yerlere talimatlarını verdi ve bize de gerekli çalışmalara başlayabilirsiniz dedi. Bu bizim için çok önemli bir aşamaydı. Sayın Bakanımıza ve bizleri yalnız bırakmayan Milletvekilimiz Özcan Ulupınar’a desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizler de gerek oda ve gerekse belediye başkanları olarak çalışmalara hemen başladık. Birkaç gün içinde dosyamızı valimize sunacağız. Sayın Valimizin de desteklerini alarak çalışmalara başlayacağız. Bölgemiz OSB’nin kurulması ile çok daha fazla gelişerek hem istihdam artacak hem de işsizliğin önüne geçmiş hem de bölge bir cazibe merkezi haline gelecektir ”dedi.