Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 79.yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Semerci mesajında, “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 79. yıldönümünde saygı, minnet, rahmet ve özlemle anıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sadece milletimizin değil, bütün insanlığın saygısını ve sevgisini kazanmış büyük bir komutan ve devlet adamıdır.  Atatürk hep ileriye bakmış, modern ve medeni dünya ile bütünleşme yolunda yapılması gerekenleri dönemin zorlu şartları altında büyük bir cesaretle uygulamıştır.  Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, kendisini milletimize adamış, milletimizin her alanda başarıya ulaşması için zorluklar karşısında yılmamış, kararlılıkla mücadele etmiştir. Aziz vatanımızın bölünmez bütünlüğünü sonsuza kadar koruma ve yüceltme azim ve kararlığıyla aldığımız kutsal emaneti gelecek nesillere taşıyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.