Devrek Belediyesi ile Akmercan Batıkar Doğalgaz firması arasında Devrek Belediyesi’nin hissesine düşen % 1’lik payın imza töreni yapıldı. Protokol imza törenine; Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Akmercan Batıkar Doğalgaz Genel Müdürü Yunus Kesgin, Akmercan Batıkar Doğalgaz Zonguldak Bölge Müdürü Bekir Selçuk, Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Kazkondu, Mali Hizmetler Müdürü Nafia Çakır katıldı.  Yapılan protokol gereği Devrek Belediyesi Akmercan Batıkar Doğalgaz şirketinin % 1 oranında ortağı oldu.

Törende kısa bir konuşma yapan Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci,             “ Bugün belediyemiz, ilçemiz için önemli günlerden bir tanesi. Düzenlenen protokolle Akmercan Batıkar Doğalgaz şirketinin % 1 oranında ortağı olduk. Bu ortaklığa imza atmanın mutluluğu içerisindeyim. Hayırlı olsun” dedi.

Akmercan Batıkar Doğalgaz Genel Müdürü Yunus Kesgin ise yaptığı konuşmada, “Akmercan Doğalgaz Firması olarak, gazdan elde edilen %1’lik hisse payını Devrek Belediyesi’ne katkı sağladığımız için mutluyuz. 4646 sayılı Doğalgaz Piyasası Kanunu kapsamında, tüm doğalgaz dağıtım şirketleri bedelsiz olarak sermayesinin %10’unu dağıtım bölgelerindeki belediyelere dağıtmak durumundalar.  Bu kapsamda lisans bölgemizde Devrek ilçemizde yer alıyor.  Belediye Başkanlarımız bir araya gelerek, nüfusları oranında %10’luk sermayeyi paylaşmış bulunuyorlar. Hisselerle, Devrek Belediyesi Akmercan Batıkar Doğalgaz Dağıtım Şirketi’nin %1 hissedarı olmaktadır. Gaz satış gelirlerinden elde edilen kardan, Devrek Belediyesi de hissesi oranında yararlanmış olacaktır. Devrek’in havasının temizlenmesine katkıda bulunduğumuz için mutluyuz. Kazasız belasız çalışmalarımızı sürdürdüğümüz için de mutluyuz. Karşıyaka Mahallesi’nde çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam etmektedir. 10 gün içerisinde Karşıyaka’da doğalgaz yanacağının bilinmesini isterim. Devrek ilçemizde Sayın Başkanımız ve ekibiyle koordineli bir çalışma halindeyiz. Sayın Başkanımıza ekiplerimize gösterdikleri kolaylıklardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Kesgin konuşmasının sonunda 50 bin TL’ye tekabül eden hisse senetlerini Başkan Semerci’ye takdim ederek, Devrek Belediyesi’ne hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti.