Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Semerci mesajında, “19 Mayıs 1919 tarihi, aziz milletimizin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, milletimizin kendi vatanında özgür ve bağımsız olarak, onuruyla yaşama kararlılığının tüm dünyaya ilan edildiği gündür. Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan bu tarih, aynı zamanda kurtuluş ateşinin yakıldığı tarihtir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı bağımsızlık hareketi milletimizin azim ve kararlılığıyla birleşerek, tüm yurtta dalga dalga yayılmış ve Milli Mücadele sonucunda zaferle sonuçlanmıştır.  Türkiye Cumhuriyetini geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimize emanet ederek onlara olan sonsuz güvenini gösteren Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs gününü gençlere bayram olarak armağan etmiştir.  19 Mayıs 1919’un 98.yıldönümünü kutladığımız bu günde, bağımsız ve özgür bir millet olarak geleceğe güvenle bakabilmek için, geçmişte verilen mücadelelerin önemini, genç kuşaklarımıza en iyi şekilde anlatmalıyız. Geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimizin de ülkemizin geleceğe en güçlü ve en müreffeh şekilde taşınması için azimle ve özveriyle çalışacaklarına inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ile kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.