Devrek Belediyesi, daha yaşanabilir bir Devrek için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Bir yandan alt yapı yenileme çalışmalarını sürdüren Devrek Belediyesi bir yandan da bu çalışmaların yapıldığı cadde ve sokakları daha güzel ve modern hale getiriyor.

İnönü Caddesi ve Fabrika Sokak'la başlayan sıcak asfalt çalışmaları Fabrika Camii Sokak, Rüştü Onur Sokak ve Alparslan Sokak'ta yapılan asfaltlama çalışmalarıyla devam etmişti. Son olarak Cumhuriyet Meydanı düzenleme çalışmaları kapsamında Veysel Atasoy Caddesi ile Cumhuriyet Meydanı güzergahında sıcak asfalt çalışmaları yapılmıştı.

Devrek Belediyesi şimdi de yeni bir sıcak asfalt programına başlıyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren ilçemizin en önemli sorunlarına köklü ve kalıcı çözümler bulmak için çalıştık. Sadece bugünü değil geleceği şekillendiren yatırımlar yapıyoruz. İlçemiz şuan yapılan çalışmalarla adeta şantiyeye dönmüş durumda. Çalışmalarımızı belirli bir plan ve program dahilinde sürdürüyoruz.  Doğalgaz, elektrik, içme suyu ana hat yenileme, yağmur suyu gibi alt yapı yenileme çalışmaları dolayısıyla bir çok bölgede kazı yapmak zorunda kalıyoruz. Sıcak asfalt ve parke yol yenileme çalışmalarımızla birlikte bir çok sokağımızı kalıcı ve kullanışlı bir üst yapıya kavuşturduk. Şimdi de Vedat Ali Özkan Caddesi’nin Eski Hastane Yolu güzergahı, Ankara Caddesi (Devrek Hamidiye Anadolu Lisesi altı ), Çay Sokak, Dirgine Sokak ile Kayalık Sokak’ta 15 bin metrekare sıcak asfalt dökmeyi planlıyoruz. Sıcak asfalt çalışması yapacağımız sokaklarımızda asfalt hazırlıklarına devam ediyoruz. Çalışmalarımız süresince verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diliyor, gösterdikleri duyarlılıktan dolayı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hemşerilerimizden aldığımız güç ve destekle çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek” dedi.