Belediye Başkanımız Mustafa Semerci, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 81’inci yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

Başkan Semerci mesajında, “ Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, aziz milletimizin destan yazdığı istiklal mücadelemize tüm ruhuyla ve benliğiyle katılmış, sözleriyle, şiirleriyle milletimizin hislerine tercüman olmuş, en zor gününde umut aşılamıştır. Milli Şairimiz en zor şartların, çözülmenin ve umutsuzluğun hakim olduğu bir dönemde Milli Mücadele ruhunun canlanmasına ömrünü adamıştır. İçinde yaşadığı toplumun değerlerini çok iyi bilen Mehmet Akif Ersoy, kaleme aldığı İstiklal Marşı'yla milletimizin duygu ve düşüncelerine en iyi şekilde tercüman olmuştur. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, geçmişte ve bugün olduğu gibi gelecekte de eserleriyle fikir dünyamızı aydınlatmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle destansı bir mücadelenin umudunu, kararlılığını ve inancını yüreklerden mısralara taşıyan İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 81’inci yıldönümünde saygı, sevgi, minnet ve rahmetle anıyorum” dedi.