Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan Devrekli Araştırmacı Yazar Ahmet Yaşar Akkaya, milli irade ve demokrasinin önemi hakkında bilgiler verdi.

Devrek Belediyesi, Devrek Kent Konseyi ile Devrek Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliğiyle Gençlik Haftası Etkinlikleri kapsamında “Milli İrade ve Demokrasinin Önemi” konulu konferans düzenlendi. Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa Devrekli Araştırmacı Yazar Ahmet Yaşar Akkaya konuşmacı olarak katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının söylenmesiyle başlayan konferans Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Ardından Devrek Kent Konseyi Başkanı Av.Erdoğan Akçabelen tarafından etkinliğin açılış konuşması yapıldı. Açılış konuşmasının ardından “Milli İrade ve Demokrasinin Önemi” konulu bir konferans veren Akkaya, konferansın son bölümünde davetlilerin sorularını cevaplandırdı.

Konferansın sonunda kısa bir konuşma yapan Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci,  Devrekli Araştırmacı Yazar Ahmet Yaşar Akkaya’ya teşekkür ederek dünyaca ünlü Devrek Bastonu takdim etti. Ayrıca Devrek Kent Konseyi Başkanı Av.Erdoğan Akçabelen tarafından Akkaya’ya günün anısına çiçek takdim edildi. Konferansın ardından Akkaya, “Prangalı Demokrasi” isimli kitabını davetliler için imzaladı.

Düzenlenen konferansa Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Devrek Kent Konseyi Başkanı Av.Erdoğan Akçabelen, Devrek Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cihan Durdubaş, Devrek Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Kazkondu, AK Parti Devrek İlçe Teşkilat Başkanı Satılmış Tilkicik, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.