Belediye Başkanımız Mustafa Semerci, 3 Mart 1992 tarihinde Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessese Müdürlüğü’ne bağlı maden ocağında meydana gelen grizu faciasında hayatını kaybeden maden şehitlerimiz için anma mesajı yayımladı.

Başkan Semerci mesajında, “ 3 Mart 1992’de Türkiye Taşkömürü Kurumu Kozlu Müessese Müdürlüğü’nde yaşanan maden kazasının acısını hala içimizde fazlasıyla hissediyoruz. Ülkemizin ve dünya madencilik tarihinin en büyük maden kazalarından biri olan grizu faciasında 263 madenci kardeşimiz şehit olmuştur. Yüce Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın. Madenci kardeşlerimiz, ekmek parası için, yer altı kaynaklarımızı ülkemizin ve insanlığın hizmetine sunmak için canları pahasına tehlikeli bir iş yapmaktadırlar. Yerin yüzlerce metre altında çok zor koşullarda fedakarca çalışan madenci kardeşlerimizin emekleri ve özverili çalışmaları büyük takdir ve saygıyı hak etmektedir. Büyük emek ve zahmetlerle alın teri döken, ülkemizin kalkınmasında önemli katkıları olan madencilerimize her zaman minnettarız.

Bir daha böyle acıların yaşanmaması temennisiyle tüm maden şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, rahmet, saygı ve minnetle anıyor, tüm madenci kardeşlerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi