Belediye Başkanımız Mustafa Semerci, “12 Mart İstiklal Marşımızın kabulünün 97. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Semerci mesajında, “Milletimizin bağımsızlığının sembolü olan İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 97'nci yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kurtuluş Savaşı sırasında milletimizin tarihe geçen eşsiz mücadelesi, Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un dizeleriyle ölümsüzleşmiştir. İstiklal Marşımız, milli mücadelenin en zorlu döneminde halkımıza cesaret vermiş, kahraman ordumuza ve aziz milletimize umut aşılamış, milli mücadele ruhunun canlanmasına vesile olmuştur. Milletimizin vatan ve bağımsızlık aşkını en güzel biçimde ifade eden İstiklal Marşımız, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük savaşını ölümsüzleştiren, ortak düşünce ve değerlerde buluşturan, eşsiz bir eserdir. Türk milletinin, özgür ve bağımsız yaşama tutkusundan ödün vermeden yeniden var olma mücadelesinin simgesi olan İstiklal Marşı’ndan saçılan bağımsızlık tutkusu yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 97’nci yıl dönümünü kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyorum” dedi.