Devrek Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Hıdrellez Şenlikleri vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Devrek Belediyesi tarafından her yıl yapılan ve geleneksel hale gelen Hıdrellez Şenlikleri’nin bu yıl 9.su düzenlendi. Geçtiğimiz yıllarda Millet Bahçesinde düzenlenen Hıdrellez Şenlikleri,  bu yıl Devrek Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen Egemenlik Mesire Alanında gerçekleştirildi.  Etkinliğe katılmak isteyen vatandaşlar için Cumhuriyet Meydanı’ndan Belediye tarafından ücretsiz araçlar kaldırıldı. Büyük katılımın olduğu etkinliklerde vatandaşlar büyük coşku yaşadılar. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Belediye Başkanımız Mustafa Semerci bir konuşma yaptı.

Başkan Semerci konuşmasında, “Geleneksel hale getirdiğimiz ve bu yıl 9.sunu düzenlediğimiz Hıdrellez Şenliklerimize hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Siz kıymetli hemşerilerimizin Egemenlik Mesire Alanını çok sevdiğinizin farkındayız. 2014’teki seçim beyannamemizde siz kıymetli hemşerilerimize Egemenlik Mesire Alanımızda düzenleme yapacağımızın sözünü vermiştik. Bu sebeple hiçbir masraftan kaçınmayarak sizlere layık bir sosyal yaşam alanı oluşturduk. Mesire Alanımız, çocuklarımızla birlikte güzel vakit geçirebileceğimiz bir ortama dönüştü. Bu alanda yaptığımız çalışmaları görüyorsunuz. Ancak yapacaklarımız henüz bitmedi. Mescit, sevgili çocuklarımız ve gençlerimiz için yeni oyun ve spor alanları yapacağız. Mevcut kamelyaların sayısını artırarak siz değerli hemşerilerimizin ferah ve güzel bir ortamda hoş vakit geçirebilmelerini sağlayacağız. Egemenlik Mesire Alanıyla ilgili görüş ve önerilerinizi her zaman bizlere iletebilirsiniz. Hıdrellez, Orta Asya’dan bu günlere baharın başlangıcında kutladığımız bir etkinliktir. Ben çocukluğumda hatırlıyorum evsizler ev sahibi olabilmek için maket evler yapar, bekarlar ağaçları kucaklardı evlenebilmek için. Bu örf ve adetlerimizin temelinde insanların bir ve beraber olmaları birbirlerini yakinen tanımaları yatıyor. Bu duygu ve düşüncelerle bu gün sizlerin yapacağı her türlü dilek ve isteklerinizin kabul olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyor, 9.sunu düzenlediğimiz Hıdrellez Şenliklerimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Devrek Belediyesi Şehir Bandosu verdiği konserle büyük alkış alırken, Yağmur Ekibi de vatandaşların eğlenceli anlar yaşamasını sağladı. Günün anısına maniler okundu, altın konulan bir küp saklandı. Altınlı maniyi bulan ve saklandığı yerde küpü bulan vatandaşlara Belediye Başkanımız Mustafa Semerci tarafından altın takdim edildi. Katılımcılara Devrek Simidinin de yer aldığı kahvaltı ikram edildi. Başkan Semerci ile vatandaşlar yakılan Hıdrellez ateşinin üstünden atladılar.

Aileleriyle birlikte Hıdrellez Şenliklerine gelen çocuklar da Egemenlik Mesire Alanında yapılan oyun parklarında gönüllerince eğlendiler.

Belediye Başkanımız Mustafa Semerci eşi Gönül Semerci’yle birlikte masaları tek tek dolaşırken vatandaşlar da hem Egemenlik Mesire Alanı’nın yeniden düzenlenmesinden hem de yapılan güzel etkinlikten dolayı teşekkür ettiler.