Belediye Başkanımız Mustafa Semerci, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Semerci mesajında, “Yaşadığımız toplumun ayrılmaz bir parçası olan engelli vatandaşlarımız, her zaman toplumumuzun vazgeçilemez, ihmal edilemez bir parçasıdır. Engelli olmak bir kusur olmamakla birlikte hepimizin de birer engelli adayı olduğu asla unutulmamalıdır. Engelli kardeşlerimizin toplumsal yaşamdan kendilerini soyutlamadan hayatlarını sürdürmeleri, üretken olmaları, sağlık, eğitim, ulaşım ve rehabilitasyon gibi tüm ihtiyaçlarının karşılanması hepimizin ortak görevidir.  Engelli vatandaşlarımızın hayata daha kuvvetli tutunmalarını sağlamalı, sorunlarına sahip çıkmalı, her şeyden önemlisi onları sevgiyle kucaklamalı ve yaşamlarını kolaylaştırmalıyız. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına karşı göstereceğimiz ilgi ve üreteceğimiz çözümler, insanımıza ve toplumumuza duyduğumuz saygının en önemli göstergelerinden biridir. Belediye olarak engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştıracak tüm çalışmaları ilçemizde yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Engelliler Haftası’nın engelli kardeşlerimizin sorunlarının çözümüne katkıda bulunmasını temenni ediyor, yürekleri sevgiyle dolu olan engelli vatandaşlarımızı kucaklıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.