10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası dolayısıyla engelli çocuklar, Belediye Başkanımız Mustafa Semerci’yi ziyaret ettiler.

Devrek Engelsiz Yaşam Merkezi Müdürü Yücel Öz, Devrek Engelli Vatandaşlara Yardım ve Dayanışma Derneği Başkanı Songül Malkoç, ilçede yer alan özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin yönetici ve öğretmenlerinin de yer aldığı ziyarette engelli çocuklarımız kendi elleriyle yaptıkları hediyeyi Belediye Başkanımız Mustafa Semerci’ye takdim ettiler.

Ziyarette Devrek Engelsiz Yaşam Merkezi Müdürü Yücel Öz, Engelliler Haftası dolayısıyla yapılacak etkinlikler hakkında Başkan Semerci’yi bilgilendirdi.

Engelli çocuklarla yakından ilgilenen Belediye Başkanımız Mustafa Semerci, onlarla sohbet ederek istek ve taleplerini dinledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Semerci, anlamlı hediyeden ve ziyaretten dolayı teşekkür etti.

Engelli bir çocuğu makam koltuğuna oturtan Başkan Semerci, engelli vatandaşların yılın sadece bir günü değil her gün hatırlanması gerektiğini belirtti. Toplumun önemli bir parçasını oluşturan engelli vatandaşların sosyal hayata daha çok katılımlarının sağlanmasından büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Başkan Semerci, her zaman engelli vatandaşların yanında olduklarını ifade etti.