Belediye Başkanımız Mustafa Semerci, Basında Sansürün Kaldırılışının 110.yıldönümü ile 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Semerci, “Basında sansürün kaldırılışının yıldönümü olan 24 Temmuz, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın ve demokrasinin yaşamasını, gelişmesini sağlayan önemli günlerden biridir. Bağımsız ve güçlü bir basın, toplumun her anlamda gelişmesine ve ilerlemesine katkıda bulunan önemli bir araçtır. İlçemizde, bölgemizde ve ülkemizde yaşanan olaylardan, gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan basın, aynı zamanda toplumun sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine de katkı sağlamaktadır.  Bilginin topluma ulaştırılmasında doğru, tarafsız ve ilkeli yayın anlayışıyla büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren değerli basın çalışanlarımız her türlü övgü ve takdiri hak etmektedirler. Zor ve önemli bir görev yürüten basın mensuplarımızın daha iyi koşullarda mesleklerini yapabilmeleri son derece önem taşımaktadır.

24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışının 110’uncu yıldönümü vesilesiyle kıymetli basın mensuplarımızın ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı en içten duygularımla kutlar, çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar dilerim” dedi.