Belediye Başkanımız Mustafa Semerci, 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Semerci mesajında,  “Yaptığı çalışmalarla milletimizin gurur kaynağı olan Türk Kızılayı, ülkemizin en köklü ve yüz akı yardım kuruluşlarından biridir. Türk Kızılayı, dil, din ve ırk ayrımı yapmadan, çalışmalarını insani duygularla, eşitlik ve evrensellik ilkelerine uygun bir şekilde yerine getiren bir yardım kuruluşudur. Milletimizin yüz akı yardım kuruluşlarından biri olan Türk Kızılayı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara insani yardım faaliyetlerini yurtiçinde ve yurtdışında ulaştırarak görevini başarıyla sürdürmektedir.  Kuruluşundan bu yana Türk Kızılayı, milletimizin yardımlaşma ve dayanışma gücünü harekete geçirerek, insani değerlerin güçlenmesine, toplumlar arasında barış ve dostluk köprülerinin kurulmasına çok önemli bir katkı sağlamaktadır. Büyük bir dayanışma ile bütün insanlara yardım elini uzatan Türk Kızılayı, insani değerlerin önde gelen taşıyıcılarından biri olarak sosyal yaraların sarılmasında büyük rol oynamaktadır. Devrek Belediyesi olarak her zaman Kızılay’ın yanındayız.

Bu duygu ve düşüncelerle, büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdüren Türk Kızılayı’nın değerli yönetici ve çalışanları ile vatandaşlarımızın Kızılay Haftası’nı kutlar, saygılarımı sunarım” dedi.