Devrek Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Sualtı Suüstü Arama Kurtarma Timi Kocaeli Kerpe’de düzenlenen 2018 Sualtı Arama Kurtarma Tatbikatına katıldı.

Devrek Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda Belediye Başkanımız Mustafa Semerci’nin girişimleriyle kurulan  Devrek Belediyesi Su Altı Su Üstü Arama Kurtarma Timi  katıldığı tatbikatlarda göz doldurmaya devam ediyor. Devrek Belediyesi Sualtı Arama Kurtarma Uzman Dalgıçları Rahim Öksüz, Abdurrahim Altuntaş ve Muhammed Ali Çekirdekçi’nin katıldığı tatbikat başarıyla tamamlandı. Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı SAT Komandoları, Türkiye Sualtı Kurtarma ekipleri barajlarda, akarsularda, denizlerde ve sel gibi doğal afetler esnasında ve çeşitli olumsuzluklarda neler yapılabileceği konusunda hünerlerini sergilediler.

Bölgemizi temsilen tatbikata katılan ve Devrek Belediyesi Sualtı ve Suüstü Arama Kurtarma Timi dalgıçlarımız gururumuz oldular. Bölgemizde bulunan barajlarda, akarsularda ve denizlerde sel gibi doğal afetlerde birçok kayıp vatandaşın bulunmasında ve kurtarılmasında önemli rol oynayan Devrek Belediyesi Su Altı Su Üstü Arama Kurtarma Timi’mize çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diliyoruz.