Devrek Belediye Meclisi 2019 yılı Ocak ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci başkanlığında yapılan toplantıda gündemdeki maddeler ile gündeme sonradan eklenen maddeler görüşüldü.

Belediye Meclisi Toplantı Salonunda yapılan toplantıda ilk olarak Belediye Meclisinde 2019 yılında görev yapacak Meclis İhtisas Komisyonlarına ve Meclis Denetim Komisyonuna üye seçimleri yapıldı. Belediye Meclis Üyelerine 2019 yılında ödenecek huzur hakkı bedeli görüşüldü.  Devrek Belediyesi’nde 2019 yılında çalıştırılacak olan tam zamanlı ve kısmi zamanlı sözleşmeli personeller ve ücretleri belirlendi.  Zabıta ve İtfaiye hizmetlerinde görevli personellere 2019 yılında uygulanacak fazla mesai ücretleri görüşüldü.

İmar Komisyonu Kararları görüşülerek kabul edildi. Türlü İşler Komisyonu kararlarının komisyonda görüşülmesinin devamına karar verildi.

Devrek TOKİ Yapı Temsilciliğinin konutlar içerisinde yer alan Ağalar Mahallesi 763 Nolu Sokak isminin Şehit Ferhat Yılmaz Kavak Sokak adı ile değiştirilmesi talebi görüşülerek Türlü İşler Komisyonuna havale edildi.

ZONÇEB’e ödeme için alınan İller Bankası’ndan kredi kullanımı kararında güncelleme yapılması talebi görüşülerek kabul edildi.

Gündemdeki maddelerin ardından gündeme sonradan eklenen maddeler görüşüldü. Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Devrek Belediyesi’ne hibe edilen 1 adet Ford Cargo marka arazöz aracının kabulü konusu görüşüldü.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda bulunan mülkiyeti Devrek Belediyesine ait olan taşınmazların 10 yıl süreli kiraya verilebilmeleri için belediye encümenine yetki verilmesi talebi görüşülerek kabul edildi.