Devrek Belediyesi, içme suyu ana hat ve abone bağlantı hattı, doğalgaz, yağmur suyu,  elektrik gibi alt yapı yenileme çalışmalarının tamamlandığı sokakların tahrip olan, kullanışsız hale gelen üst yapılarını yeniliyor.

Yapılan çalışmalarla sokaklar bir yandan daha güzel bir görünüme bir yandan da daha kalıcı ve kullanışlı bir üst yapıya kavuşuyor. Çalışmalar şuanda Yeni Mahalle Mekekler Sokak’ta devam ediyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, ilçenin alt ve üst yapı bakımından sorunsuz bir hale gelmesine büyük önem verdiklerini dile getirdi.  Çalışmaların belirli bir plan ve program dahilinde aralıksız süreceğini belirten Başkan Semerci, çalışmalar süresince gösterdikleri anlayış ve duyarlılıktan dolayı vatandaşlara teşekkür etti. 

MEKEKLER SOKAK’A MERDİVEN YAPILIYOR

Devrek Belediyesi’ne bağlı ekiplerce vatandaşların ulaşımlarını yaya olarak daha güvenli ve rahat bir şekilde yapabilmelerini sağlamak amacıyla Mekekler Sokak’a merdiven yapılıyor. Çalışmaları yakından takip eden vatandaşlar yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Bu sokakta merdivenin büyük bir ihtiyaç olduğu dile getiren vatandaşlar yapılan çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Mustafa Semerci’ye teşekkür ettiler.

Devrek Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde Yeni Mahalle Merdiven 1 ve Merdiven 2 Sokaklarda yer alan merdivenler ile muhtelif yerlerde bulunan, tahrip olan ve kullanışsız olan merdivenler yenilenerek vatandaşların hizmetine sunulmuştu.