Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Devrekli Şair Yazar Müfide Güzin Anadol’un vefat yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

Başkan Semerci mesajında, “Şair Yazarımız, hemşerimiz Müfide Güzin Anadol’u vefat yıldönümünde saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum. Şair Yazar Müfide Güzin Anadol, ilçemizin değerlerinden, ilçemizde iz bırakan isimlerinden bir tanesidir. Benim de öğretmenliğimi yapan değerli Müfide Güzin Anadol öğretmenimin büstünü yaptırmak, değerli Şairimiz Rüştü Onur’un büstünü yenileyerek Cumhuriyet Meydanı’na konulması başkanlığım döneminde bana nasip oldu. Hemşerimiz, öğretmenimiz, Şair, Yazar Müfide Güzin Anadol’u unutmamak, unutturmamak, gelecek kuşaklara en güzel şekilde aktarmak için büstünü yaptırdık. Bir öğrencisi olarak herkese nasip olmayan hemşerilik görevini yapmanın büyük mutluluğunu yaşıyorum.  Ayrıca Şair Yazar Müfide Güzin Anadol’un ismini ölümsüzleştirmek amacıyla ilçemizde yaşamış olduğu Eski Mahalle 129 Nolu Sokağa “Müfide Güzin Anadol Sokak ” ismini verdik.

Vefat yıldönümünde, kendisiyle her zaman gurur duyduğumuz Şair Yazarımız hemşerimiz Müfide Güzin Anadol’u saygı, sevgi, şükran ve rahmetle anıyorum” dedi.