Bir süredir tedavi gördüğü hastalığa yenik düşüp, hayatını kaybeden Devrek Belediyesi çalışanlarından Durmuş Akçabelen için belediye binası önünde cenaze töreni düzenlendi.
1967 yılında doğan Durmuş Akçabelen, 1989 yılında askerlik görevini tamamlamış ve 1999 yılında Devrek Belediyesi Temizlik Hizmetleri Birimi’nde göreve başlamıştır.
Akçabelen, bir süredir tedavi gördüğü amansız hastalığa yenik düşerek, hakkın rahmetine kavuşmuştur.
Belediye binası önünde yapılan cenaze töreninde Devrek Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü Tuncay Ulupınar yaptığı konuşmasında, 
“1967 yılında doğan Durmuş Akçabelen, 1979 yılında Başlarkadı İlkokulu’ndan mezun olmuştur. 1989 yılında askerlik görevinden dönen Akçabelen, 1999 yılında Belediyemizde Temizlik Hizmetleri Birimi’nde göreve başlamıştır. Bir süredir yaşam savaşı verdiği amansız hastalığa yenik düşerek hakkın rahmetine kavuşan Durmuş Akçabelen, evli ve 3 çocuk babasıdır. Merhuma Allahtan Rahmet kederli ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz” dedi.
Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt da Akçabelen’in ailesinin bundan sonra kendi himayelerinde olduğunu, her zaman desteklerini üzerilerinde hissettireceklerini belirttiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Uzun yıllardır, belediyemizde çalışan, hizmetleriyle katkı sağlamış olan sevgili Durmuş Akçabelen’i kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. Hastalığa yakalandığı ve tedavisini sürdürdüğü sürelerde kendisiyle görüşmeye devam ediyorduk. Bana en son yine iyileşeceğini ve görevinin başına geçeceğini söylerdi. Nasip olmadı, Durmuş Akçabelen’e Allah'tan rahmet, çok sevgili ailesine sabır diliyorum. Kendileri artık bundan sonra bizlerin de ailesidir” 
Belediye binası önünde düzenlenen cenaze törenine Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Eski Belediye Başkanı Mustafa Semerci, belediye çalışanları, merhumun ailesi ve vatandaşlar katıldı.