ADD Genel Merkezi tarafından hazırlanan projeyle Milli Mücadele’nin 100. Yılı sebebiyle yola çıkıp Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde konaklayan Cumhuriyet Tırının son durağı, Devrek Belediyesi’nin katkılarıyla ilçemiz oldu.

Cumhuriyet Tırının açılışını Belediye Başkanımız Çetin Bozkurt Yaptı.

Başkan Bozkurt’un açılışını yaptığı Cumhuriyet Tırında, Atatürk’e ait eserler, Atatürk temalı hediyelik eşya stantları yer aldı.

Açılışta konuşan Bozkurt, “Milli Mücadelenin 100. Yılı sebebiyle ülkemizin birçok noktasını gezen Cumhuriyet tırını ilçemizde ağırlamaktan son derece memnuniyet duyuyoruz. Ben de kendim, daha evvel bir çok kez Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Şube Başkanlığı yaptım. Bu görevi de onur ve gururla yerine getirdim. Bundan sonraki süreçte de belediye başkanı olarak ADD’ye desteğimizin devam edeceğini belirtmek isterim” diye konuştu.

Cumhuriyet Alanında Devreklilere hizmet veren Cumhuriyet Tırının açılışına; Belediye Başkanımız Çetin Bozkurt, ADD Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık, ADD Devrek Şube Başkanı Okan Onur, ADD Bölge Sorumlusu Semih Özkök, Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Hakan Uzun, Ereğli Şube Başkanı Yusuf Aslan ve çok sayıda vatandaş katıldı.