Belediyemiz tarafından ilçemize kazandırılan 300 araçlık Katlı Otoparkımız ve 160 araçlık Yeraltı Otoparkımız ilçemizi rahatlattı

Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Semerci'nin büyük önem verdiği projelerden biri olan Katlı Otopark Projemiz tamamlanarak geçtiğimiz aylar içerisinde vatandaşlarımızın hizmetine girmişti. 300 araçlık otoparkımız başta ilçemizin pazarı olan Pazartesi günleri olmak üzere ilçemizde araç trafiği ve araç park yeri sorunu konusunda önemli oranda rahatlama sağladı.

160 ARAÇLIK YERALTI OTOPARKIMIZ HİZMETE GİRDİ

Katlı Otoparkımız ve uzun yıllardır atıl durumda bulunan Eski Terminal Alanında hayata geçirdiğimiz 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Yeraltı Otoparkı Projemizin 160 Araçlık yeraltı otoparkı bölümü geçtiğimiz aylar içerisinde vatandaşlarımızın hizmetine girdi. Yeraltı otoparkımız bu bölgede araç trafiği ve park konusunda önemli oranda rahatlama sağladı.

"İLÇEMİZDE ÇOK GÜZEL İŞLER YAPIYORUZ"

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanımız Mustafa Semerci, “Devrek’te güzel şeyler yapıyoruz. Öyle çok güzel işler yaptık ki. Şehirlerin en büyük sorunu otopark sorunudur biliyorsunuz, trafik sorunudur biliyorsunuz. Bununla ilgili güzel kararlar aldık hepsini faaliyete geçirdik 300 araçlık ve 160 araçlık biri Eski Pazar alanında diğeri de eski terminal alanında olmak üzere kapalı otoparklarımızı hizmete açtık ve şehir bir nebze olsun rahatladı. Bunun sonu yok tabii araç sayısı Devrek'te hızla artıyor tüm yerleşim yerlerinin problemi budur. Eskiden ailelerde hiç araç yoktu Sonra bir oldu şimdi 2 oldu 3 oldu şimdi bir evde ortalama 2-3 araç var ve bunların nereye koyacağız ve bununla ilgili büyük bir çalışma yapılması lazım” dedi.