BAŞKAN

BAŞKAN'IN ÖZGEÇMİŞİ

 

        

Doğum Tarihi: 1970

Doğum Yeri: Almanya

 

Eğitim:
- Çocukluğum ve gençliğim, huzurlu ve samimi bir ortamda geçtiği için eğitim hayatımı da Devrek'te tamamladım. Ardından Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden 1993 yılında mezun oldum.

 

Kariyer:
- Vatani görevimi tamamladıktan sonra aile şirketinde yöneticilik yaparak iş hayatına atıldım. Bu süreçte ticaretin ve iş dünyasının inceliklerini öğrenme fırsatı buldum.

- 2002 yılında siyasete adım attım ve Zonguldak Bölgesi'nden Adalet ve Kalkınma Partisi'nden 24 ve 26. Dönem milletvekili adayı oldum. Türkiye Büyük Millet Meclisi‘nde yerel yönetimler Genel Başkan yardımcısı olarak iki dönem görev aldım içişleri Komisyonu üyeliği yaptım Aynı anda Karadeniz parlamenterler Birliği’nde görev aldım tüm bu görevlerim beni siyasetteki tecrübelerimi artırdı Siyasetteki ilk adımlarım, halka hizmet etme arzumun bir yansımasıydı.
- Belediye Başkanlığı görevim sırasında, yerel yönetimlerin önemini daha da iyi kavradım. 2011 yılında milletvekili seçilmemle birlikte, ülke genelinde daha geniş bir perspektiften hizmet etme fırsatı buldum.
- 2024 yılında tekrar Belediye Başkanı seçilmem, halkımızın bana duyduğu güvenin bir ifadesiydi.

 

Sivil Toplum Kuruluşları:
- Devrek Meslek Yüksekokulu Derneği Başkanlığı yaparak eğitim alanındaki katkılarımı sürdürdüm. Ayrıca birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görev aldım ve toplumun her kesimine dokunma şansı buldum.

 

Diğer:
- Evli ve iki çocuk babasıyım. Ailem, benim en büyük destekçim ve hayatımın anlamı.
- İngilizceyi, farklı kültürlerle iletişim kurma ve dünya ile daha yakın bağlar kurma amacıyla öğrendim.